#healthy Instagram Photos & Videos

healthy - 148.8m posts

Hashtag Popularity

7.3
average comments
256.8
average likes

Latest #healthy Posts

 •  0  1  16 seconds ago
 • 3G ESP Day - Run / Row. 
RIP to my legs.
 • 3G ESP Day - Run / Row.
  RIP to my legs.

 •  0  1  20 seconds ago
 • Sëmundjet e zemrës (kardiovaskulare) janë shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme si dhe invaliditetit të miliona njerëzve në botë. Shkaqet e shfaqjes së tyre janë nga më të ndryshmet, disa prej të cilave janë të pamundura për t’i shmangur. Gjithashtu ka një sërë faktorësh të tjerë të cilët mund t’i evitoni duke ulur kështu ndjeshëm rrezikun dhe pasojat e sëmundjeve kardiake.

Cilët janë ata faktorë që ndihmojnë për të ulur rrezikun e sëmundjeve të zemrës?

Mjekët kardiologë këshillojnë:

1.Mbani në normë presionin arterial
Presioni i lartë arterial është një faktor i madh rreziku për sëmundjet e zemrës. Për këtë arsye mjekët rekomandojnë monitorim të herëpashershëm të presionit të gjakut
2.Mbani nën kontroll nivelet e kolesterolit dhe triglicerideve
3.Mjekët specialistë rekomandojnë kryerjen e kontrolleve dhe analizave të gjakut në mënyrë periodike me qëllim parandalimin e këtyre sëmundjeve. Është e rëndësishme që përveç kolesterolit të përgjithshëm, të kontrollohet edhe kolesteroli i keq (LDL), i miri (HDL) dhe trigliceridet.
4.Mbani nën kontroll peshën
Mbani regjim të shëndetshëm ushqimor
5.Përpiquni të kufizoni konsumin e yndyrnave të ngopura, ushqimet me përmbajtje të lartë natriumi dhe sheqernave.
6.Merruni me aktivitet fizik
Aktiviteti fizik, qoftë edhe 30 minuta ecje çdo ditë, ka shumë përfitime shëndetësore ndër të cilat; forcon zemrën dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Marrja me aktivitet fizik ju ndihmon të mbani një peshë të shëndetshme dhe ndërkohë ul edhe nivelin e kolesterolit dhe presionin e gjakut duke ulur në këtë mënyrë edhe rrezikun për t’u prekur nga sëmundjet e zemrës.
7.Limitoni alkoolin & duhanin
Tashmë dihen efektet e dëmshme që shkaktojnë jo vetëm në shëndetin e zemrës, por në të gjithë organizmin, pirja e duhanit dhe konsumi i alkolit.
8.Duhani shkakton dëme arteriosklerotike të enëve të gjakut, që në vetvete shkaktojnë sëmundje ishemike të zemrës, apo dhe infarkt. 9.Konsumi i sasive të mëdha të alkoolit rrit nivelin e triglicerideve, presionin e gjakut si dhe mund të shkaktojë insuficiencë kardiake (pamjaftueshmëri të punës së zemrës).
10.Menaxhoni stresin

#healthyheart #healthy #healthylifestyle
 • Sëmundjet e zemrës (kardiovaskulare) janë shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme si dhe invaliditetit të miliona njerëzve në botë. Shkaqet e shfaqjes së tyre janë nga më të ndryshmet, disa prej të cilave janë të pamundura për t’i shmangur. Gjithashtu ka një sërë faktorësh të tjerë të cilët mund t’i evitoni duke ulur kështu ndjeshëm rrezikun dhe pasojat e sëmundjeve kardiake.

  Cilët janë ata faktorë që ndihmojnë për të ulur rrezikun e sëmundjeve të zemrës?

  Mjekët kardiologë këshillojnë:

  1.Mbani në normë presionin arterial
  Presioni i lartë arterial është një faktor i madh rreziku për sëmundjet e zemrës. Për këtë arsye mjekët rekomandojnë monitorim të herëpashershëm të presionit të gjakut
  2.Mbani nën kontroll nivelet e kolesterolit dhe triglicerideve
  3.Mjekët specialistë rekomandojnë kryerjen e kontrolleve dhe analizave të gjakut në mënyrë periodike me qëllim parandalimin e këtyre sëmundjeve. Është e rëndësishme që përveç kolesterolit të përgjithshëm, të kontrollohet edhe kolesteroli i keq (LDL), i miri (HDL) dhe trigliceridet.
  4.Mbani nën kontroll peshën
  Mbani regjim të shëndetshëm ushqimor
  5.Përpiquni të kufizoni konsumin e yndyrnave të ngopura, ushqimet me përmbajtje të lartë natriumi dhe sheqernave.
  6.Merruni me aktivitet fizik
  Aktiviteti fizik, qoftë edhe 30 minuta ecje çdo ditë, ka shumë përfitime shëndetësore ndër të cilat; forcon zemrën dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Marrja me aktivitet fizik ju ndihmon të mbani një peshë të shëndetshme dhe ndërkohë ul edhe nivelin e kolesterolit dhe presionin e gjakut duke ulur në këtë mënyrë edhe rrezikun për t’u prekur nga sëmundjet e zemrës.
  7.Limitoni alkoolin & duhanin
  Tashmë dihen efektet e dëmshme që shkaktojnë jo vetëm në shëndetin e zemrës, por në të gjithë organizmin, pirja e duhanit dhe konsumi i alkolit.
  8.Duhani shkakton dëme arteriosklerotike të enëve të gjakut, që në vetvete shkaktojnë sëmundje ishemike të zemrës, apo dhe infarkt. 9.Konsumi i sasive të mëdha të alkoolit rrit nivelin e triglicerideve, presionin e gjakut si dhe mund të shkaktojë insuficiencë kardiake (pamjaftueshmëri të punës së zemrës).
  10.Menaxhoni stresin

  #healthyheart #healthy #healthylifestyle

 •  0  0  25 seconds ago
 • 🍵ต้องมี ชาเขียวดีๆที่ผ่านการทดสอบว่า 0 แคล.
🍵นำเข้าจากญี่ปุ่น
🍵ช่วยเร่งการเผาผลาญ
🍵ช่วยลดไขมันลดคอเลสเตอรอล
🍵ช่วยให้ระบบขับถ่ายดีขึ้น
🍵ช่วยให้ไม่อยากกินน้ำหวานน้ำอัดลม
🍵ช่วยให้อิ่มนานขึ้น
🍵ช่วยต้านอนุมูลอิสระ
✔สามารถชงได้ทั้งร้อนและเย็น ✔ธรรมชาติ100%
❌ไม่มีน้ำตาล
❌ไม่มีโซเดียม
ซองละ 190 บาท ชงดื่มได้ 40 แก้ว 
ตกแค่แก้วละ5 บาท แถมฟรีสุขภาพดีไม่มีไขมัน💚
สนใจสอบถามสั่งซื้อคลิกลิ้งค์ด้านบน
หรือแอดไอดี Line: @xlo7254y
(ใส่ @ ด้านหน้าด้วย นะคะ)
.
. #mymatcha #ชาเขียวลดน้ำหนัก #ชาเขียวมัทฉะ #ชาเขียวญี่ปุ่น #ชาชงผอม #ชาเขียวชงผอม #ชาลดน้ำหนัก #ลดพุง #ยาลดน้ำหนัก #อาหารคลีน #ยาลดความอ้วน #รีวิวเซเว่น #รีวิววัตสัน #รีวิวทวิต #ผอมแบบปลอดภัย #เสื้อผ้ามือสอง #แคปชั่น #ช่วยเรื่องขับถ่าย #ออกกำลังกาย #คีโตไทย #healthy #ชาชงผอม #ลดน้ำหนักแบบไม่ต้องอดอาหาร #ดีท็อกซ์ #detox #ตัวช่วยลดน้ำหนัก #howtoperfect #ของดีบอกต่อ
 • 🍵ต้องมี ชาเขียวดีๆที่ผ่านการทดสอบว่า 0 แคล.
  🍵นำเข้าจากญี่ปุ่น
  🍵ช่วยเร่งการเผาผลาญ
  🍵ช่วยลดไขมันลดคอเลสเตอรอล
  🍵ช่วยให้ระบบขับถ่ายดีขึ้น
  🍵ช่วยให้ไม่อยากกินน้ำหวานน้ำอัดลม
  🍵ช่วยให้อิ่มนานขึ้น
  🍵ช่วยต้านอนุมูลอิสระ
  ✔สามารถชงได้ทั้งร้อนและเย็น ✔ธรรมชาติ100%
  ❌ไม่มีน้ำตาล
  ❌ไม่มีโซเดียม
  ซองละ 190 บาท ชงดื่มได้ 40 แก้ว
  ตกแค่แก้วละ5 บาท แถมฟรีสุขภาพดีไม่มีไขมัน💚
  สนใจสอบถามสั่งซื้อคลิกลิ้งค์ด้านบน
  หรือแอดไอดี Line: @xlo7254y
  (ใส่ @ ด้านหน้าด้วย นะคะ)
  .
  . #mymatcha #ชาเขียวลดน้ำหนัก #ชาเขียวมัทฉะ #ชาเขียวญี่ปุ่น #ชาชงผอม #ชาเขียวชงผอม #ชาลดน้ำหนัก #ลดพุง #ยาลดน้ำหนัก #อาหารคลีน #ยาลดความอ้วน #รีวิวเซเว่น #รีวิววัตสัน #รีวิวทวิต #ผอมแบบปลอดภัย #เสื้อผ้ามือสอง #แคปชั่น #ช่วยเรื่องขับถ่าย #ออกกำลังกาย #คีโตไทย #healthy #ชาชงผอม #ลดน้ำหนักแบบไม่ต้องอดอาหาร #ดีท็อกซ์ #detox #ตัวช่วยลดน้ำหนัก #howtoperfect #ของดีบอกต่อ

 •  0  0  27 seconds ago
 • Working hard? Get in touch and we’ll help out 👍🏼
 • Working hard? Get in touch and we’ll help out 👍🏼

 •  3  1  33 seconds ago
 • Hoje é o Dia do Comerciário e a nossa maior motivação é trabalhar para atender você todos os dias da melhor forma. Obrigado por acreditarem na qualidade do nosso produto. Ficamos imensamente feliz por isso. ❤
⠀
 • Hoje é o Dia do Comerciário e a nossa maior motivação é trabalhar para atender você todos os dias da melhor forma. Obrigado por acreditarem na qualidade do nosso produto. Ficamos imensamente feliz por isso. ❤

 •  0  1  46 seconds ago
 • #Ricetta facile & veloce da rifare a casa:
Sandwich con 🥑 Crema di avocado (Guacamole, la trovate nel blog)
🧀 Ricotta salata
🥒 Zucchine
Il risultato sarà un panino dal gusto incredibile e non scontato, fidatevi 😉
#foodetails
•
[Easy & #healthy #recipe you can do it at home:
Sandwich with 🥑 Avocado cream (Guacamole, you can find the recipe online on my blog)
🧀 Ricotta cheese
🥒Zucchini 
The result will be super tasty, trust me 😉
#foodetails]
•
 • #Ricetta facile & veloce da rifare a casa:
  Sandwich con 🥑 Crema di avocado (Guacamole, la trovate nel blog)
  🧀 Ricotta salata
  🥒 Zucchine
  Il risultato sarà un panino dal gusto incredibile e non scontato, fidatevi 😉
  #foodetails

  [Easy & #healthy #recipe you can do it at home:
  Sandwich with 🥑 Avocado cream (Guacamole, you can find the recipe online on my blog)
  🧀 Ricotta cheese
  🥒Zucchini
  The result will be super tasty, trust me 😉
  #foodetails]

 •  1  1  49 seconds ago
 • PUDDING DE CHÍA 💯✅
.
📝Ingredientes:
.
- 2 cucharadas soperas de chía.
- 1 taza de bebida vegetal o leche.
- Una pizca de canela.
- 1 plátano.
- Frutos rojos.
- Anacardos.
- 1 cucharadita de crema de cacahuete.
.
.
.
👩🏽‍🍳Preparación:
.
- Poner la leche o bebida vegetal en un recipiente y añadir la chía y la canela.
- A continuación, aplastar con la ayuda de un tenedor medio plantano, añadirlo al resto de ingredientes y remover. - Tapar y dejar reposar en la nevera mínimo 3/4h o hasta que la chía absorba el líquido. Yo lo hice de noche para el desayuno.
- Por último, añadir fruta al gusto y frutos secos, y listo! .
Con desayunos así, el lunes es menos lunes✨
.
.
.

#comidareal #realfood #realfooder #healthyfood #healthy #freesugar #veggie #vegetarian #foodie #fitfood #vegetarianrecipes #vegetarianfood #easy #pudding #puddingchia #chia #chiapudding #breakfast
 • PUDDING DE CHÍA 💯✅
  .
  📝Ingredientes:
  .
  - 2 cucharadas soperas de chía.
  - 1 taza de bebida vegetal o leche.
  - Una pizca de canela.
  - 1 plátano.
  - Frutos rojos.
  - Anacardos.
  - 1 cucharadita de crema de cacahuete.
  .
  .
  .
  👩🏽‍🍳Preparación:
  .
  - Poner la leche o bebida vegetal en un recipiente y añadir la chía y la canela.
  - A continuación, aplastar con la ayuda de un tenedor medio plantano, añadirlo al resto de ingredientes y remover. - Tapar y dejar reposar en la nevera mínimo 3/4h o hasta que la chía absorba el líquido. Yo lo hice de noche para el desayuno.
  - Por último, añadir fruta al gusto y frutos secos, y listo! .
  Con desayunos así, el lunes es menos lunes✨
  .
  .
  .

  #comidareal #realfood #realfooder #healthyfood #healthy #freesugar #veggie #vegetarian #foodie #fitfood #vegetarianrecipes #vegetarianfood #easy #pudding #puddingchia #chia #chiapudding #breakfast

 •  1  0  51 seconds ago
 • Thick vegan hot chocolate from Zuma 😍😍. This is AMAZING paired with oatly
 • Thick vegan hot chocolate from Zuma 😍😍. This is AMAZING paired with oatly

 •  0  1  54 seconds ago
 • Dahsyatnya manfaat Innolife Propolis :
.
✅ Antibiotik alami membantu mengatasi stroke, masalah jantung, darah tinggi, pengerasan pembuluh darah, migrain, anemia.
.
✅ Membantu mengobati rheumatic,asam urat, nyeri sendi/ menstabilkan kolestrol.
.
✅ Membantu mengobati radang tenggorokan, TBC,Paru-paru kritis, asthma, sesak nafas, ispa, sinusitis dan bantuk.
.
✅ Membantu mengatasi diabetes , ginjal, liver, (Hepatitis), masalah lambung.
.
✅ Membantu membuang racun dalam tubuh/detiksifikasi.
.
✅ Membantu menambah kekebalan tubuh.
.
✅ Membantu menambah cairan Membantu mengatasi keputihan serta haid tidak lancar.
.
✅ Membantu mengatasi penyakit kulit , eksim, alergi.
.
✅ Membantu meremajakan kulit , menambah nafsu makan.
.
✅ Membantu mengatasi masalah pencernaan wasir/ambeien.
.
✅ Membantu mengatasi tumor serta kanker, kista , mioma , benjolan.
.
✅ Membantu mengatasi sariawan , maag dan sebagainya.

Khasiat : Innolife propolis dapat membantu menjaga kesehatan dan membantu menjaga immunitas.

Aturan Pakai : 1-2 stick sehari

Info Pemesanan Produk :
Klik link di bio
.
.

#Paytren517 #PaytrenAcademy #inolifepropolis #hidupsehat #sehat #badansehat #healthyfood #healthylifestyle #healthy #sejutaproduk#treninetcommunity #sehatbarengbola #sehatbareng #herbal #
 • Dahsyatnya manfaat Innolife Propolis :
  .
  ✅ Antibiotik alami membantu mengatasi stroke, masalah jantung, darah tinggi, pengerasan pembuluh darah, migrain, anemia.
  .
  ✅ Membantu mengobati rheumatic,asam urat, nyeri sendi/ menstabilkan kolestrol.
  .
  ✅ Membantu mengobati radang tenggorokan, TBC,Paru-paru kritis, asthma, sesak nafas, ispa, sinusitis dan bantuk.
  .
  ✅ Membantu mengatasi diabetes , ginjal, liver, (Hepatitis), masalah lambung.
  .
  ✅ Membantu membuang racun dalam tubuh/detiksifikasi.
  .
  ✅ Membantu menambah kekebalan tubuh.
  .
  ✅ Membantu menambah cairan Membantu mengatasi keputihan serta haid tidak lancar.
  .
  ✅ Membantu mengatasi penyakit kulit , eksim, alergi.
  .
  ✅ Membantu meremajakan kulit , menambah nafsu makan.
  .
  ✅ Membantu mengatasi masalah pencernaan wasir/ambeien.
  .
  ✅ Membantu mengatasi tumor serta kanker, kista , mioma , benjolan.
  .
  ✅ Membantu mengatasi sariawan , maag dan sebagainya.

  Khasiat : Innolife propolis dapat membantu menjaga kesehatan dan membantu menjaga immunitas.

  Aturan Pakai : 1-2 stick sehari

  Info Pemesanan Produk :
  Klik link di bio
  .
  .

  #Paytren517 #PaytrenAcademy #inolifepropolis #hidupsehat #sehat #badansehat #healthyfood #healthylifestyle #healthy #sejutaproduk #treninetcommunity #sehatbarengbola #sehatbareng #herbal #

 •  0  0  54 seconds ago

Top #healthy Posts

 • 🍁BOWL AUTOMNAL...
Ce midi dans mon assiette, un mélange de riz et céréales complètes, des pousses de haricots mungo, des épinards fraîchement cueillis du jardin d’un ami (tjs le même 😜) que j’ai fait sauter dans un wok avec oignon, ail, gingembre, huile de coco et j’ai déglacé avec un peu de tamari puis bien poivré. Des betteraves rôties en cube (je les ai mélangées avec un peu de d’huile, du vinaigre de riz, du sirop d’érable, de l’ail semoule, du poivre, des épices, du miso et de la moutarde à l’ancienne, 50min à 1h au four à 180C) ; du chou fleur cru, des œufs brouillés avec quelques flakes de piment dessus et pour finir du houmous de haricots rouges.
—
Si bon 🙌 et les couleurs sont vraiment de saison je trouve ☺️
—
Belle journée à tous, bon lundi... hâte d’être à vendredi, une semaine de vacances à la clé 💪🧘🏻‍♀️🎋💕
#mesbrouillonsdecuisine #healthyfood #healthy #healthylunch #mangermieux #mangerbon #mangerbio #mangersain #mangerequilibre #eatclean #foodie #bowl
 • 🍁BOWL AUTOMNAL...
  Ce midi dans mon assiette, un mélange de riz et céréales complètes, des pousses de haricots mungo, des épinards fraîchement cueillis du jardin d’un ami (tjs le même 😜) que j’ai fait sauter dans un wok avec oignon, ail, gingembre, huile de coco et j’ai déglacé avec un peu de tamari puis bien poivré. Des betteraves rôties en cube (je les ai mélangées avec un peu de d’huile, du vinaigre de riz, du sirop d’érable, de l’ail semoule, du poivre, des épices, du miso et de la moutarde à l’ancienne, 50min à 1h au four à 180C) ; du chou fleur cru, des œufs brouillés avec quelques flakes de piment dessus et pour finir du houmous de haricots rouges.

  Si bon 🙌 et les couleurs sont vraiment de saison je trouve ☺️

  Belle journée à tous, bon lundi... hâte d’être à vendredi, une semaine de vacances à la clé 💪🧘🏻‍♀️🎋💕
  #mesbrouillonsdecuisine #healthyfood #healthy #healthylunch #mangermieux #mangerbon #mangerbio #mangersain #mangerequilibre #eatclean #foodie #bowl

 •  319  18  1 hour ago
 • Slow-Cooked Colombian Style Beans by @livinlaveganlife 😋 Delicious bowls filled with so much flavour. Perfect when enjoyed with rice!
⁣.
Ingredients⁣
- 3 cups of kidney beans, 𝘨𝘦𝘳𝘮𝘪𝘯𝘢𝘵𝘦𝘥 𝟾𝘩𝘳𝘴 𝘵𝘰 𝘰𝘷𝘦𝘳𝘯𝘪𝘨𝘩𝘵⁣
- 7 cups of water⁣
- 2 tbs of cooking oil⁣
- 6 bay leaves⁣
- 2 medium sized potatoes, 𝘤𝘶𝘵 𝘪𝘯 𝘲𝘶𝘢𝘳𝘵𝘦𝘳𝘴⁣
- 3 carrots, 𝘤𝘩𝘰𝘱𝘱𝘦𝘥 𝘪𝘯 𝘤𝘩𝘶𝘯𝘬𝘴⁣
- 1/2 tsp of cumin⁣
- 2 tsp of turmeric⁣
- 1 tsp of garlic powder⁣
- Salt/Pepper to taste⁣
⁣.
Instructions⁣
1. Once your beans are soaked overnight, rinse your beans well.⁣
2. Add the beans, water, cooking oil and bay leaves in a slow cooker on high.⁣
3. After 3 hours in the slow cooker, add potatoes, carrots, cumin, turmeric, garlic powder, and salt/pepper.⁣
4. Cook for another 4 hours.⁣
5. Enjoy with some cooked rice
​.
​Looking for more delicious plant-based recipes? Check out our Vegan Bowls cookbook at coconutbowls.com/cookbook - link in bio. ​.
​#plantbasedfood #vegansofig #veganrecipes #whatveganseat #veganfoodshare #veganbowls #veganrecipe #veganfood #plantbased #healthy
 • Slow-Cooked Colombian Style Beans by @livinlaveganlife 😋 Delicious bowls filled with so much flavour. Perfect when enjoyed with rice!
  ⁣.
  Ingredients⁣
  - 3 cups of kidney beans, 𝘨𝘦𝘳𝘮𝘪𝘯𝘢𝘵𝘦𝘥 𝟾𝘩𝘳𝘴 𝘵𝘰 𝘰𝘷𝘦𝘳𝘯𝘪𝘨𝘩𝘵⁣
  - 7 cups of water⁣
  - 2 tbs of cooking oil⁣
  - 6 bay leaves⁣
  - 2 medium sized potatoes, 𝘤𝘶𝘵 𝘪𝘯 𝘲𝘶𝘢𝘳𝘵𝘦𝘳𝘴⁣
  - 3 carrots, 𝘤𝘩𝘰𝘱𝘱𝘦𝘥 𝘪𝘯 𝘤𝘩𝘶𝘯𝘬𝘴⁣
  - 1/2 tsp of cumin⁣
  - 2 tsp of turmeric⁣
  - 1 tsp of garlic powder⁣
  - Salt/Pepper to taste⁣
  ⁣.
  Instructions⁣
  1. Once your beans are soaked overnight, rinse your beans well.⁣
  2. Add the beans, water, cooking oil and bay leaves in a slow cooker on high.⁣
  3. After 3 hours in the slow cooker, add potatoes, carrots, cumin, turmeric, garlic powder, and salt/pepper.⁣
  4. Cook for another 4 hours.⁣
  5. Enjoy with some cooked rice
  ​.
  ​Looking for more delicious plant-based recipes? Check out our Vegan Bowls cookbook at coconutbowls.com/cookbook - link in bio. ​.
  #plantbasedfood #vegansofig #veganrecipes #whatveganseat #veganfoodshare #veganbowls #veganrecipe #veganfood #plantbased #healthy

 •  7,567  60  5 hours ago
 • ➖Living My Best Life 🤘🏻➖
.
.
No regrets ..
.
LMNA 🙏🏻
.
.
.
 • ➖Living My Best Life 🤘🏻➖
  .
  .
  No regrets ..
  .
  LMNA 🙏🏻
  .
  .
  .

 •  214  17  2 hours ago