#инстаграмџики Instagram Photos & Videos

Hashtag Popularity

14.7
average comments
383.2
average likes

Latest #инстаграмџики Posts

 • 🌀Два бота в Телеграмм!
Без них никак и никуда
⠀
📲Телеграмм это мессенджер наподобие ВАЦАП.
😉НО! он намного удобнее и в нем есть масса приложений, облегчающих жизнь в инстаграмме
⠀
⚡Как пользоваться.
⠀
🌀🌀Скачиваете приложение
Копируете или печатаете в поиске название нужного бота или канала
🌀Присоединяетесь
🌀И пользуетесь его возможностями в свое удовольствие
⠀
⚡БОТ номер 1
⠀
@text4instabot
⠀
🔥Суперполезный бот. Сохраняет абзацы, подсчитывает количество символов и хештегов, размещенных в тексте.
⠀
Как!
⠀
Копируете, вставляете в поиск присоединяетесь и....
⠀
🌀Копируете написанный текст
🌀Вставляете в сообщение
🌀Отправляете
🌀Полученный текст Копируете
🌀Вставляете в инстаграмм.
⠀
⚡БОТ номер 2
⠀
@saveasbot
⠀
🔥БОТ, который скачивает пост из Инстаграмм
⠀
🌀Копируете ссылку нужного поста в инстаграмм
🌀Вставляете ее в сообщение
🌀Отправляете и на выходе получаете текст и все фото из этого поста.
⠀
Потренируйтесь на моем....скачайте себе на память. Сохраните в копилочку!
 • @olly_franch Profile picture

  @olly_franch

  Moscow, Russia

  🌀Два бота в Телеграмм!
  Без них никак и никуда

  📲Телеграмм это мессенджер наподобие ВАЦАП.
  😉НО! он намного удобнее и в нем есть масса приложений, облегчающих жизнь в инстаграмме

  ⚡Как пользоваться.

  🌀🌀Скачиваете приложение
  Копируете или печатаете в поиске название нужного бота или канала
  🌀Присоединяетесь
  🌀И пользуетесь его возможностями в свое удовольствие

  ⚡БОТ номер 1

  @text4instabot

  🔥Суперполезный бот. Сохраняет абзацы, подсчитывает количество символов и хештегов, размещенных в тексте.

  Как!

  Копируете, вставляете в поиск присоединяетесь и....

  🌀Копируете написанный текст
  🌀Вставляете в сообщение
  🌀Отправляете
  🌀Полученный текст Копируете
  🌀Вставляете в инстаграмм.

  ⚡БОТ номер 2

  @saveasbot

  🔥БОТ, который скачивает пост из Инстаграмм

  🌀Копируете ссылку нужного поста в инстаграмм
  🌀Вставляете ее в сообщение
  🌀Отправляете и на выходе получаете текст и все фото из этого поста.

  Потренируйтесь на моем....скачайте себе на память. Сохраните в копилочку!

 •  40  18  15 hours ago
 • 🍎Лења пита со јаболки🍏
Мирисот на оваа лења пита ме враќа назад во детството, и верувам дека не сум единствената, затоа што нашите баби честопати подготвуваа вакви класични пити. 💙
Готвеа и правеа феноменални оброци и десерти, притоа обидувајќи се да не трошат многу пари. 
Состојките за класичните пити се генерално едноставни и многу често ги имате сите во куќата.
Се обидов да го поедноставам и забрзам процесот на правење на оваа пита, знаејќи дека традиционалната пита баба ми ја правеше со свинска маст, јас маста ја заменив со масло и со тоа ги споив традиционалното и модерното.
Засукајте ги ракавите и директно во кујна. 🙆‍♀️ Потребни состојки:⬇️
За тестото:
✔4 јајца
✔1 шолја шеќер
✔ 1шолја јогурт
✔1 шолја масло
✔2 шолји брашно
✔пециво

За филот:
✔1 кг јаболка
✔1 шолја шеќер
✔1 лажица гриз
✔1 лажица цимет

Начин на подготовка:⤵️
Изматете ги јајцата со шеќерот се додека шеќерот убаво не се растопи. Додадете го маслото и јогуртот, па брашното и пецивото. Смесата поделете ја на 2 еднакви дела.
Еден дел ставете во намастен сад па ставете го во загреана рерна од 180 степени да се печи околу 10 мин. 
За тоа време во маслото пропржете ги ренданите јаболка со шеќерот, па потоа додадете го гризот и циметот. Извадете го садот од рерна и премачкајте го целиот фил на печеното тесто, па одозгора распоредете го и вториот дел од смесата за тестото. Печете додека одозгора не фати убава печена кора.

Добар апетит 😏

#аpplepie #applelover #autumncake #autumnpie #foodlover #foodblogfeed #foodpassion #foodphotography #foodgasm #bloglife #инстаграмџики #новпостновден
 • @radishas_kitchendiaries Profile picture

  @radishas_kitchendiaries

  🍎Лења пита со јаболки🍏
  Мирисот на оваа лења пита ме враќа назад во детството, и верувам дека не сум единствената, затоа што нашите баби честопати подготвуваа вакви класични пити. 💙
  Готвеа и правеа феноменални оброци и десерти, притоа обидувајќи се да не трошат многу пари.
  Состојките за класичните пити се генерално едноставни и многу често ги имате сите во куќата.
  Се обидов да го поедноставам и забрзам процесот на правење на оваа пита, знаејќи дека традиционалната пита баба ми ја правеше со свинска маст, јас маста ја заменив со масло и со тоа ги споив традиционалното и модерното.
  Засукајте ги ракавите и директно во кујна. 🙆‍♀️ Потребни состојки:⬇️
  За тестото:
  ✔4 јајца
  ✔1 шолја шеќер
  ✔ 1шолја јогурт
  ✔1 шолја масло
  ✔2 шолји брашно
  ✔пециво

  За филот:
  ✔1 кг јаболка
  ✔1 шолја шеќер
  ✔1 лажица гриз
  ✔1 лажица цимет

  Начин на подготовка:⤵️
  Изматете ги јајцата со шеќерот се додека шеќерот убаво не се растопи. Додадете го маслото и јогуртот, па брашното и пецивото. Смесата поделете ја на 2 еднакви дела.
  Еден дел ставете во намастен сад па ставете го во загреана рерна од 180 степени да се печи околу 10 мин.
  За тоа време во маслото пропржете ги ренданите јаболка со шеќерот, па потоа додадете го гризот и циметот. Извадете го садот од рерна и премачкајте го целиот фил на печеното тесто, па одозгора распоредете го и вториот дел од смесата за тестото. Печете додека одозгора не фати убава печена кора.

  Добар апетит 😏

  #аpplepie #applelover #autumncake #autumnpie #foodlover #foodblogfeed #foodpassion #foodphotography #foodgasm #bloglife #инстаграмџики #новпостновден

 •  116  23  15 hours ago
 • Со тек на животот кај извесен процент на луѓе доаѓа до зајакнување на вратниот мускул платизма. Како последица на тоа се јавуваат овие видливи "јажиња" кои воопшто не делуваат естетски. Истиот мускул го повлекува во долната третина лицето надолу. Со добро индивидуално испланиран третман, може повторно да имате нежен врат
 #botoxface #mezokonci #mesoterapy #necklift #ubavinaizdravje #инстаграмџики
 • @dr.natasha.mk Profile picture

  @dr.natasha.mk

  Со тек на животот кај извесен процент на луѓе доаѓа до зајакнување на вратниот мускул платизма. Како последица на тоа се јавуваат овие видливи "јажиња" кои воопшто не делуваат естетски. Истиот мускул го повлекува во долната третина лицето надолу. Со добро индивидуално испланиран третман, може повторно да имате нежен врат
  #botoxface #mezokonci #mesoterapy #necklift #ubavinaizdravje #инстаграмџики

 •  19  0  16 hours ago

Top #инстаграмџики Posts

 • 'LET THEM EAT CAKE!'🍰
Can you forget for a second the horrible circumstances under which Marie Antoinette said those nice words, and focus on the words itself? I mean, is there something better than a piece of yummy chocolate cake? Hm.🤔 Maybe eating a cake in a porcelain plate while being dressed in a gown, with classical music in the background and a waiter ready to fulfill your wishes? 😂
.
This is all possible thanks to @konditorei_kormuth in Bratislava, a historic patisserie, that offer you a glimpse of the Austro-Hungarian Empire through their impeccably made with the tiniest details, cake shop and café. It took more than 10 years to build and decorate this venue which interior is made from original historic antiques. 🍰
. 
Bratislava was one of those cities that I didn't do my usual research on. I just went there with no expectations, not knowing anything of where I need to go, what to see, or where to eat/drink. So while strolling down its alleys in the center the first day we arrived, looking just ordinary from outside, I almost missed this magical place if it wasn't for my boyfriend who seems to be magnetically atttracted to places from this period. After having a glimse through the street window, we knew we need to get in.☕
The interesting thing about this place is that you can't just walk in and order a cup of coffee or a cake. The entrance is 10€ and you get a coffee or hot chocolate of your choice (I ordered hazelnut cappuccino which was made in heaven) and a freshly made cake from their own special bakery of your choice. And I dare you choose. They have more than 15 different cakes to choose from, each looking tempting, so choosing one was one of the toughest decisions I made. And on top of the unique gastronomy experience set in a historical environment, you are welcomed and served by a properly dressed waiter, typical for that era, and all the cakes and coffee are being served in rare historic porcelain. So, what you pay for is not coffee and cake, but a whole extraordinary experience which I totally recommend when visiting Bratislava. ❤️
 • @serafinapekkalla Profile picture

  @serafinapekkalla

  Konditorei Kormuth

  'LET THEM EAT CAKE!'🍰
  Can you forget for a second the horrible circumstances under which Marie Antoinette said those nice words, and focus on the words itself? I mean, is there something better than a piece of yummy chocolate cake? Hm.🤔 Maybe eating a cake in a porcelain plate while being dressed in a gown, with classical music in the background and a waiter ready to fulfill your wishes? 😂
  .
  This is all possible thanks to @konditorei_kormuth in Bratislava, a historic patisserie, that offer you a glimpse of the Austro-Hungarian Empire through their impeccably made with the tiniest details, cake shop and café. It took more than 10 years to build and decorate this venue which interior is made from original historic antiques. 🍰
  .
  Bratislava was one of those cities that I didn't do my usual research on. I just went there with no expectations, not knowing anything of where I need to go, what to see, or where to eat/drink. So while strolling down its alleys in the center the first day we arrived, looking just ordinary from outside, I almost missed this magical place if it wasn't for my boyfriend who seems to be magnetically atttracted to places from this period. After having a glimse through the street window, we knew we need to get in.☕
  The interesting thing about this place is that you can't just walk in and order a cup of coffee or a cake. The entrance is 10€ and you get a coffee or hot chocolate of your choice (I ordered hazelnut cappuccino which was made in heaven) and a freshly made cake from their own special bakery of your choice. And I dare you choose. They have more than 15 different cakes to choose from, each looking tempting, so choosing one was one of the toughest decisions I made. And on top of the unique gastronomy experience set in a historical environment, you are welcomed and served by a properly dressed waiter, typical for that era, and all the cakes and coffee are being served in rare historic porcelain. So, what you pay for is not coffee and cake, but a whole extraordinary experience which I totally recommend when visiting Bratislava. ❤️

 •  310  39  13 hours ago
 • If you’re not comfortable in your own skin, you won’t be comfortable in your own clothes - be confident! ❤️ Outfit: @femmeluxefinery
 • @janeva Profile picture

  @janeva

  Skopje

  If you’re not comfortable in your own skin, you won’t be comfortable in your own clothes - be confident! ❤️ Outfit: @femmeluxefinery

 •  2,326  33  13 October, 2019
 • Колку нешта ги правиме површно, ради реда? Без да размислуваме, без да чувствуваме?
Живот ради реда, живот затоа што така треба.
Живот помодарство, живот затоа што општеството така рекло.
Исклучи ја сета врева и конечно, биди искрен, кон себе. ☀️
 • @gjurchinovska Profile picture

  @gjurchinovska

  Dešat

  Колку нешта ги правиме површно, ради реда? Без да размислуваме, без да чувствуваме?
  Живот ради реда, живот затоа што така треба.
  Живот помодарство, живот затоа што општеството така рекло.
  Исклучи ја сета врева и конечно, биди искрен, кон себе. ☀️

 •  331  10  11 hours ago
 • Saying goodbye to summer with my favorite picture from our vacay in Corfu🌴 The weather is slowly getting colder and colder and I’m finally ready to separate from my beloved flip flops and tank tops and say HELLO to sweaters, pumpkins, hot chocolate ☕️
 • @janeva Profile picture

  @janeva

  Corfu, Kerkira, Greece

  Saying goodbye to summer with my favorite picture from our vacay in Corfu🌴 The weather is slowly getting colder and colder and I’m finally ready to separate from my beloved flip flops and tank tops and say HELLO to sweaters, pumpkins, hot chocolate ☕️

 •  1,219  22  4 October, 2019
 • Have you ever noticed this building in Venice? .
Probably not, if you were not looking for it.
.#tb
Scala Contarini del Bovolo⬇️⬇️⬇️
.
 The building with a spiral staircase in a snail form is hidden in the very center of Venice, not known to many tourists. 
Built in the late 15th century, since then the building have been fascinating and unique in its synthesis of different styles of architecture. At the top of the building which nowadays is a museum, there is a belvedere with a beautiful view of Venice, from where you can see the Campanile di San Marco, the Basilica dei Santi Giovanni e Paolo, and even theater La Fenice. 
The ticket prices range from 5-7 Euros depending on the season, and if you are not a fan of history, you can make amazing photos.
 • @gabrielle_d.s Profile picture

  @gabrielle_d.s

  Venice, Italy

  Have you ever noticed this building in Venice? .
  Probably not, if you were not looking for it.
  . #tb
  Scala Contarini del Bovolo⬇️⬇️⬇️
  .
  The building with a spiral staircase in a snail form is hidden in the very center of Venice, not known to many tourists.
  Built in the late 15th century, since then the building have been fascinating and unique in its synthesis of different styles of architecture. At the top of the building which nowadays is a museum, there is a belvedere with a beautiful view of Venice, from where you can see the Campanile di San Marco, the Basilica dei Santi Giovanni e Paolo, and even theater La Fenice.
  The ticket prices range from 5-7 Euros depending on the season, and if you are not a fan of history, you can make amazing photos.

 •  986  65  6 October, 2019