#инстаграмџии Instagram Photos & Videos

инстаграмџии - 362.7k posts

Hashtag Popularity

5.7
average comments
162.7
average likes

Latest #инстаграмџии Posts

 • ⠀⠀
ФОТОГРАФИЯ С ОТТЕНКОМ КИНО
3 ДНЯ - ОБРАБОТКА ВАШИХ ФОТО
ПОДАРОК - ПРИЛОЖЕНИЕ |APP+
⠀ ⠀
Активная ссылка на WhatsApp↗ 
в аккаунте для быстрой связи. 
РЕКЛАМА: @BATUMI.PHOTO⠀⠀
 • ⠀⠀
  ФОТОГРАФИЯ С ОТТЕНКОМ КИНО
  3 ДНЯ - ОБРАБОТКА ВАШИХ ФОТО
  ПОДАРОК - ПРИЛОЖЕНИЕ |APP+
⠀ ⠀
  Активная ссылка на WhatsApp↗ 
  в аккаунте для быстрой связи. 
  РЕКЛАМА: @BATUMI.PHOTO⠀⠀

 •  7  0  51 minutes ago
 • Known for its rock-cut #architecture, #Petra is also called the #RoseCity because of the colour of the #stone from which it is carved. It was a filming location for the blockbuster #film #indianajones 🎞 This past year, more than a #million people visited Petra for the first time in #history 🇯🇴 #Jordan #visitpetra #new7wonders #traveltojordan #wanderlust #traveltheworld #travelgram #travelholic #petra #инстаграмџии #unesco #bedouin #camelsofinstagram #archeology #culturalheritage
 • Known for its rock-cut #architecture, #Petra is also called the #RoseCity because of the colour of the #stone from which it is carved. It was a filming location for the blockbuster #film #indianajones 🎞 This past year, more than a #million people visited Petra for the first time in #history 🇯🇴 #Jordan #visitpetra #new7wonders #traveltojordan #wanderlust #traveltheworld #travelgram #travelholic #petra #инстаграмџии #unesco #bedouin #camelsofinstagram #archeology #culturalheritage

 •  12  0  5 hours ago
 • Во свет на изместени вредности и лажна позитивност одбирам да бидам ЈАС - онаква каква што сум и каква што сакам да бидам!
Без розево бојадисана стварност, без заобиколени болни вистини.
Соочена со стравови, трагач по храброст и љубител на самоувереност која цврсто гази се' 💪
@makeupartistmonaa💄
@newlook.mk🧥

#me #love #lovemyself #lovemylife #happy #happygirl #positivevibes #loveyourbody #bodypositivity #likeforlikes #followforfollowback #instagood #insta #photo #photography #photographer #photooftheday #фотонаденот #инста #инстаграмџии #инстаграмџики
 • Во свет на изместени вредности и лажна позитивност одбирам да бидам ЈАС - онаква каква што сум и каква што сакам да бидам!
  Без розево бојадисана стварност, без заобиколени болни вистини.
  Соочена со стравови, трагач по храброст и љубител на самоувереност која цврсто гази се' 💪
  @makeupartistmonaa💄
  @newlook.mk🧥

  #me #love #lovemyself #lovemylife #happy #happygirl #positivevibes #loveyourbody #bodypositivity #likeforlikes #followforfollowback #instagood #insta #photo #photography #photographer #photooftheday #фотонаденот #инста #инстаграмџии #инстаграмџики

 •  1,383  27  7 hours ago
 • 🎪
 • 🎪

 •  71  1  8 hours ago
 • Простете ми,
Затоа што не ги следев вашите конзервативни сфаќања,
Затоа што не ве послушав,
Затоа што го правев она што го сакам, а не тоа што вие ми рековте.
Простете ми,
Бидејќи ги преминав црвените граници,
Бидејќи не се срамев од тоа која сум,
Бидејќи одбрав да живеам наместо да умирам.
Простете ми.

1994 требаше да биде моја година. Беше... се додека во својот стан не го пронајдов брат ми мртов. Не, не беше природна смрт, ниту пак беше убиен. Тој самиот одбра да си замине, затоа што се угуши од сѐ што секој му зборуваше. Уште пред да се роди тој имаше цела листа на обврски кои требаше да ги изврши низ неговиот краток живот. Да не почнам да зборувам и за очекувањата, сите посакуваа нешто од него, а никој друг освен јас не знаеше што тој навистина сака. Кога се уби, најдов писмо во кое ме моли да живеам како што јас сакам, тоа и го направив. Не беше воопшто лесно, имав долгови, живеев и на улица, бев гладна, преморена, но живеев, како што јас сакав и изживеав многу повеќе од било кој во моето семејство. Затоа простете ми, ако уште ме колните бидејќи изчезнав. Бев среќна, тоа треба да е некоја утеха.
—> @a_soul_of_paper 
Photo took by: @_itsnonq 
#asoulofpaper #authorsofinstagram
#writerscummunity #quotes #poem #poetry #lovequotes #poet #writer #creativewriting #creativewriter #instapoem #instapoetry #poemoftheday
#story #storytime #quotesdaily #quotesaboutlife #quotes🖋 #quotes❤️ #quotestoremember #instagram #instadaily #quotes #quotesoftheday #deepthoughts #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #сакамкниги
 • Простете ми,
  Затоа што не ги следев вашите конзервативни сфаќања,
  Затоа што не ве послушав,
  Затоа што го правев она што го сакам, а не тоа што вие ми рековте.
  Простете ми,
  Бидејќи ги преминав црвените граници,
  Бидејќи не се срамев од тоа која сум,
  Бидејќи одбрав да живеам наместо да умирам.
  Простете ми.

  1994 требаше да биде моја година. Беше... се додека во својот стан не го пронајдов брат ми мртов. Не, не беше природна смрт, ниту пак беше убиен. Тој самиот одбра да си замине, затоа што се угуши од сѐ што секој му зборуваше. Уште пред да се роди тој имаше цела листа на обврски кои требаше да ги изврши низ неговиот краток живот. Да не почнам да зборувам и за очекувањата, сите посакуваа нешто од него, а никој друг освен јас не знаеше што тој навистина сака. Кога се уби, најдов писмо во кое ме моли да живеам како што јас сакам, тоа и го направив. Не беше воопшто лесно, имав долгови, живеев и на улица, бев гладна, преморена, но живеев, како што јас сакав и изживеав многу повеќе од било кој во моето семејство. Затоа простете ми, ако уште ме колните бидејќи изчезнав. Бев среќна, тоа треба да е некоја утеха.
  —> @a_soul_of_paper
  Photo took by: @_itsnonq
  #asoulofpaper #authorsofinstagram
  #writerscummunity #quotes #poem #poetry #lovequotes #poet #writer #creativewriting #creativewriter #instapoem #instapoetry #poemoftheday
  #story #storytime #quotesdaily #quotesaboutlife #quotes🖋 #quotes❤️ #quotestoremember #instagram #instadaily #quotes #quotesoftheday #deepthoughts #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #сакамкниги

 •  94  0  8 hours ago
 • At the gates
 • At the gates

 •  54  1  8 hours ago
 • Разбираю свежие 🛍
⠀
⭐️Атоми терапия для рук из 4 средств с ароматом розовой воды, экстрактами мака, цитрусового лимона и на основе масла карите осветляют кожу рук, омолаживают кожу, борются с признаками старения подтверждено клиническими испытаниями.
⠀
⭐️Зубная паста с прополисом🐝 удаляет зубной налёт и предотвращает появление зубного камня, заботится о здоровье дёсен и дарит чувство свежести в полости рта на весь день!
⠀
⭐️Бальзам для губ с маслом дерева Ши, розовым маслом, маслом авокадо и оливы увлажняет кожу губ и придёт им мягкость, нежность и невероятный блеск.
⠀
⭐️Питательный крем серии Skin Kare System повышает упругость кожи, содержит в составе трутовик санхван, который эффективно подтягивает и омолаживает кожу.
Крем для кожи вокруг глаз Skin Kare System разглаживает морщины
⠀
⭐️Крем для кожи серии CellActive Абсолют, минеральный состав водорослей максимально приближен к составу плазмы кожи человека, поэтому они очень родственны нашему организму и естественным образом встраиваются в физиологические процессы организма - подтягивающая, освежающая и укрепляющая.
⠀
⭐️Гидрогелевая маска на основе 7 целебных трав содержит больше ессенции чем обычные тканевые маски и лучше впитываются в кожу. Маска успокаивает и придаёт жизненную силу коже, подверженной стрессу.
⠀
По всем вопросам пишите в директ, или ватсап, 89204898649
Отвечу с удовольствием.
 • Разбираю свежие 🛍

  ⭐️Атоми терапия для рук из 4 средств с ароматом розовой воды, экстрактами мака, цитрусового лимона и на основе масла карите осветляют кожу рук, омолаживают кожу, борются с признаками старения подтверждено клиническими испытаниями.

  ⭐️Зубная паста с прополисом🐝 удаляет зубной налёт и предотвращает появление зубного камня, заботится о здоровье дёсен и дарит чувство свежести в полости рта на весь день!

  ⭐️Бальзам для губ с маслом дерева Ши, розовым маслом, маслом авокадо и оливы увлажняет кожу губ и придёт им мягкость, нежность и невероятный блеск.

  ⭐️Питательный крем серии Skin Kare System повышает упругость кожи, содержит в составе трутовик санхван, который эффективно подтягивает и омолаживает кожу.
  Крем для кожи вокруг глаз Skin Kare System разглаживает морщины

  ⭐️Крем для кожи серии CellActive Абсолют, минеральный состав водорослей максимально приближен к составу плазмы кожи человека, поэтому они очень родственны нашему организму и естественным образом встраиваются в физиологические процессы организма - подтягивающая, освежающая и укрепляющая.

  ⭐️Гидрогелевая маска на основе 7 целебных трав содержит больше ессенции чем обычные тканевые маски и лучше впитываются в кожу. Маска успокаивает и придаёт жизненную силу коже, подверженной стрессу.

  По всем вопросам пишите в директ, или ватсап, 89204898649
  Отвечу с удовольствием.

 •  3  1  8 hours ago
 • ⌚СКОЛЬКО ВРЕМЕНИ У НАС ЕСТЬ ДЛЯ ЖИЗНИ?⌚
⌛Как часто мы говорим о быстротечности жизни, но воспринимаем ли мы эти слова всерьез? А ведь жизнь действительно бежит, а ты уже который год чувствуешь, что проживаешь ее зря, но в запасе у тебя не так уж много времени...
⠀
⏰Надеюсь, что эти статистические данные позволят тебе взглянуть на свою жизнь совершенно по-новому. Не пугайся, но эта правда немного будоражит. Помни, изменить это - всё еще в твоих силах!
⠀
⏳Итак, в среднем человек живёт:
⠀
♻24700 дней
⠀
♻592100 часов
⠀
♻ 35526000 минут и
⠀
♻2131560000 секунд
⠀
🚩Когда видишь эти цифры в печатном виде, то понимаешь, что это совершеннейший мизер... и сразу задумываешься о том, что нужно торопиться мечтать, любить, путешествовать... вобщем ЖИТЬ.
Тем более, что сама жизнь дает столько возможностей. Бери и делай!
 • ⌚СКОЛЬКО ВРЕМЕНИ У НАС ЕСТЬ ДЛЯ ЖИЗНИ?⌚
  ⌛Как часто мы говорим о быстротечности жизни, но воспринимаем ли мы эти слова всерьез? А ведь жизнь действительно бежит, а ты уже который год чувствуешь, что проживаешь ее зря, но в запасе у тебя не так уж много времени...

  ⏰Надеюсь, что эти статистические данные позволят тебе взглянуть на свою жизнь совершенно по-новому. Не пугайся, но эта правда немного будоражит. Помни, изменить это - всё еще в твоих силах!

  ⏳Итак, в среднем человек живёт:

  ♻24700 дней

  ♻592100 часов

  ♻ 35526000 минут и

  ♻2131560000 секунд

  🚩Когда видишь эти цифры в печатном виде, то понимаешь, что это совершеннейший мизер... и сразу задумываешься о том, что нужно торопиться мечтать, любить, путешествовать... вобщем ЖИТЬ.
  Тем более, что сама жизнь дает столько возможностей. Бери и делай!

 •  18  5  9 hours ago
 • За Велигден🐣 патуваме во Јордан 🇯🇴 и ја посетуваме магичната Петра, едно од новите светски чуда кое магазинот Smithsonian го става на листата на места кои задолжително мора да ги посетите во животот! 👍
.
Уште неколку слободни места по цена од 750€ - поаѓање од Скопје! 🇲🇰
.
Повеќе инфо на www.jungleteibe.mk или ☎️ 076-566-666 🤩
.
Датум на поаѓање: 14.04.2020 📅
.
✅ Авион, аеродромски такси, трансфери, хотел, водич, виза, посета на Планината Небо и Мртво Море!
.
📸 by @______lady_b______
.
#petra #jordan #travel #celisvet #travelblog #travelblogger #travelphotography #celsvet #neobicnipatuvanja #целсвет #инстаграмџии #jungletravel #jungletribe #wanderlust #exploretheworld #relax #vacation #vacationmode #travelling #instatravel #junglefotograf
 • За Велигден🐣 патуваме во Јордан 🇯🇴 и ја посетуваме магичната Петра, едно од новите светски чуда кое магазинот Smithsonian го става на листата на места кои задолжително мора да ги посетите во животот! 👍
  .
  Уште неколку слободни места по цена од 750€ - поаѓање од Скопје! 🇲🇰
  .
  Повеќе инфо на www.jungleteibe.mk или ☎️ 076-566-666 🤩
  .
  Датум на поаѓање: 14.04.2020 📅
  .
  ✅ Авион, аеродромски такси, трансфери, хотел, водич, виза, посета на Планината Небо и Мртво Море!
  .
  📸 by @______lady_b______
  .
  #petra #jordan #travel #celisvet #travelblog #travelblogger #travelphotography #celsvet #neobicnipatuvanja #целсвет #инстаграмџии #jungletravel #jungletribe #wanderlust #exploretheworld #relax #vacation #vacationmode #travelling #instatravel #junglefotograf

 •  221  0  9 hours ago
 • For me #yoga is not about flexibility, it's about strength.
The kind of strength that comes from owning your own breath. That kind of strength that comes from being aware of every movement and every inch of your body.

That's how you come to the phase of loving yourself. 
By knowing every piece of your being.

By accepting. 🙏
 • For me #yoga is not about flexibility, it's about strength.
  The kind of strength that comes from owning your own breath. That kind of strength that comes from being aware of every movement and every inch of your body.

  That's how you come to the phase of loving yourself.
  By knowing every piece of your being.

  By accepting. 🙏

 •  279  15  9 hours ago
 • DR Automobiles е нов бренд на нашиот пазар. -
DR3 е најмалиот модел во гамата на брендот и е компактен и динамичен SUV модел.
-
DR е италијански производител на автомобили кој во 2006 година користејќи го сопственото технолошко искуство како и соработка со некои други големи азиски производители на автомобили успева да го направи првиот автомобил- моделот DR5.
Компанијата денес бележи над 25.000 продажби на Италијанскиот пазар, како и целосно ширење на европскиот пазар, а до сега има преку 100 дилери и сервисни центри.
-
Овој бренд нуди само SUV возила и во гамата има четири модели.
-
Наскоро целиот тест за возилото на www.carsbyvik.mk
———————————————
-

#drautomobiles #dr #drautomobiles3 #dr3 #suv #carsdaily #instacars #automobilismo #skopje #carblogger #carblog #automotivelifestyle #skopjecity #инстаграмџии #carshot #automotivegram #caraddict #automotiveblog #drivetribe
 • DR Automobiles е нов бренд на нашиот пазар. -
  DR3 е најмалиот модел во гамата на брендот и е компактен и динамичен SUV модел.
  -
  DR е италијански производител на автомобили кој во 2006 година користејќи го сопственото технолошко искуство како и соработка со некои други големи азиски производители на автомобили успева да го направи првиот автомобил- моделот DR5.
  Компанијата денес бележи над 25.000 продажби на Италијанскиот пазар, како и целосно ширење на европскиот пазар, а до сега има преку 100 дилери и сервисни центри.
  -
  Овој бренд нуди само SUV возила и во гамата има четири модели.
  -
  Наскоро целиот тест за возилото на www.carsbyvik.mk
  ———————————————
  -

  #drautomobiles #dr #drautomobiles3 #dr3 #suv #carsdaily #instacars #automobilismo #skopje #carblogger #carblog #automotivelifestyle #skopjecity #инстаграмџии #carshot #automotivegram #caraddict #automotiveblog #drivetribe

 •  82  0  9 hours ago
 • Прославете го Меѓународниот ден на жената во Хотел Континентал 🌹🥂 Ви нудиме можност за организирани прослави, со мени согласно вашите потреби.

Повеќе информации на: ☎️02/ 3133 333
📞072/ 217-739
📞071/ 243 749

#celebration #party #hotelcontinental #celebrate #skopje #decoration #hotel #amazing #awesome #place #love #flowers #vscomacedonia #скопје #македонија #beautiful #style #design #vscoskopje #love #среќа #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #инстаграмџики
 • Прославете го Меѓународниот ден на жената во Хотел Континентал 🌹🥂 Ви нудиме можност за организирани прослави, со мени согласно вашите потреби.

  Повеќе информации на: ☎️02/ 3133 333
  📞072/ 217-739
  📞071/ 243 749

  #celebration #party #hotelcontinental #celebrate #skopje #decoration #hotel #amazing #awesome #place #love #flowers #vscomacedonia #скопје #македонија #beautiful #style #design #vscoskopje #love #среќа #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #инстаграмџики

 •  8  0  11 hours ago
 • Marion Cotillard стана ново лице на култниот Chanel N°5 парфем!
Ја внесува својата елеганција во кампањата и имиџот на Chanel N°5! Прочитај повеќе на: www.ubavinazasite.mk
follow @ubavinazasite
#ubavinazasite #nega #moda #parfemi #parfem #miris #парфем #мирис #parfume #fragrance #инстаграмџии #MarionCotillard #Chanel #MarionCotillardChanel #MarionCotillardChanelN5 #ChanelN5
 • Marion Cotillard стана ново лице на култниот Chanel N°5 парфем!
  Ја внесува својата елеганција во кампањата и имиџот на Chanel N°5! Прочитај повеќе на: www.ubavinazasite.mk
  follow @ubavinazasite
  #ubavinazasite #nega #moda #parfemi #parfem #miris #парфем #мирис #parfume #fragrance #инстаграмџии #MarionCotillard #Chanel #MarionCotillardChanel #MarionCotillardChanelN5 #ChanelN5

 •  19  0  11 hours ago
 • Une nuit très pluvieuse. ☔️ 🌧 💜
.
📍Paris, France 🇫🇷
.
.
.
#paris #france #fakefur #toureiffel #tourist #eiffeltower #clouds #parisjetaime #patisienne #myparisdiaries #parisianstyle #iloveparis #parismonamour #visitparis #unlimitedparis #parisfrance #pariscartepostale #parisobviously #villages #parisestmagique #инстаграмџии #secretsdeparis #parisianplanet #girlinparis #fashionaddict #parisianlife #rain #rainynight #parisatnight #nightphotography
 • Une nuit très pluvieuse. ☔️ 🌧 💜
  .
  📍Paris, France 🇫🇷
  .
  .
  .
  #paris #france #fakefur #toureiffel #tourist #eiffeltower #clouds #parisjetaime #patisienne #myparisdiaries #parisianstyle #iloveparis #parismonamour #visitparis #unlimitedparis #parisfrance #pariscartepostale #parisobviously #villages #parisestmagique #инстаграмџии #secretsdeparis #parisianplanet #girlinparis #fashionaddict #parisianlife #rain #rainynight #parisatnight #nightphotography

 •  67  0  11 hours ago
 • 📍Albufeira, Algarve, Portugal 🇵🇹
 • 📍Albufeira, Algarve, Portugal 🇵🇹

 •  239  5  12 hours ago
 • Победа во еден потег. 😉⌚️ 👉🏻 Вашиот нов Paul Hewitt часовник нарачајте го брзо и лесно на нашата онлајн продавница: 🌐 https://watches.cajs.mk/
📱 +38970239204

#paulhewitt #watchesofinstagram #watches #инстаграмџии
 • Победа во еден потег. 😉⌚️ 👉🏻 Вашиот нов Paul Hewitt часовник нарачајте го брзо и лесно на нашата онлајн продавница: 🌐 https://watches.cajs.mk/
  📱 +38970239204

  #paulhewitt #watchesofinstagram #watches #инстаграмџии

 •  8  0  12 hours ago
 • 𝚂𝚎𝚛𝚎𝚗𝚒𝚝𝚢... #sky #clouds #colours #peace #calm #serenity #relax #views #relaxingview #seaview #islands #shiptraces #sea #fjord #OsloFjord #Norway #Scandinavia #ColorLine #igsea #Photography #NikonPhotography #PhotographedByMe #InstaTravel #InstaPic #VisionOfPictures #PhotoOfTheDay #Инстаграмџии #ФотоНаНеделата #WizzAir #IamWIZZTraveller
 • 𝚂𝚎𝚛𝚎𝚗𝚒𝚝𝚢... #sky #clouds #colours #peace #calm #serenity #relax #views #relaxingview #seaview #islands #shiptraces #sea #fjord #OsloFjord #Norway #Scandinavia #ColorLine #igsea #Photography #NikonPhotography #PhotographedByMe #InstaTravel #InstaPic #VisionOfPictures #PhotoOfTheDay #Инстаграмџии #ФотоНаНеделата #WizzAir #IamWIZZTraveller

 •  57  2  12 hours ago
 • I was on a diet and then these cinnamon flavoured cookies🍪 started flirting with me. ❤️
I mean, how could I say 'no'?! 🤷‍♀️
 • I was on a diet and then these cinnamon flavoured cookies🍪 started flirting with me. ❤️
  I mean, how could I say 'no'?! 🤷‍♀️

 •  463  29  12 hours ago

Top #инстаграмџии Posts

 • The Land of Freedom🕊
 • The Land of Freedom🕊

 •  143  2  18 February, 2020
 • Making Friends🦜
 • Making Friends🦜

 •  142  5  12 February, 2020
 • Loveyou💫🧁❤
 • Loveyou💫🧁❤

 •  588  21  14 February, 2020