• Kriti ( @kritisanon ) Instagram Profile

  @kritisanon

  13 August, 2019
 • For once in life, Unleash your heart And let it take the lead. Let it twirl you fearlessly And sweep you off your feet. Listen, as it whispers the song That made it skip a beat.🎶 It knows no right, It knows no wrong Just loves, hurts, forgives & repeats. — Kriti 📝🖌 Pic credit: Tarun Vishwa for Brides Today(unseen pic)
  For once in life,
Unleash your heart
And let it take the lead.
Let it twirl you fearlessly
And sweep you off your feet.
Listen, as it whispers the song
That made it skip a beat.🎶
It knows no right,
It knows no wrong
Just loves, hurts, forgives & repeats.
— Kriti 📝🖌
Pic credit: Tarun Vishwa for Brides Today(unseen pic)

  For once in life,
  Unleash your heart
  And let it take the lead.
  Let it twirl you fearlessly
  And sweep you off your feet.
  Listen, as it whispers the song
  That made it skip a beat.🎶
  It knows no right,
  It knows no wrong
  Just loves, hurts, forgives & repeats.
  — Kriti 📝🖌
  Pic credit: Tarun Vishwa for Brides Today(unseen pic)

 • 1,386,612 6,972
 • Save Image Other Pictures
@being___sallu Instagram Profile 22 hours ago

Beautiful🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥❤️

@vocabillionaire Instagram Profile 20 August, 2019

Please check out our contents & follow us to help us grow. 😍😍

@mdsh937 Instagram Profile 20 August, 2019

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

You might interested in

 • I am actually happier than I look😆
 • @anais.closet Profile picture

  @anais.closet

  I am actually happier than I look😆

 •  263  5  30 minutes ago
 • 📍 Çıralı | Antalya
Caretta carettaları kim sevmez hele ki bir de bebekse 🥰🥰🥰🐢
Bu sabah güne saat 5’te başladık ama muhteşem bir amaç için kalktık ☺️☺️ Çıralı Caretta Carettalar’ın yumurtlama alanlarından bitanesi ve burada bu konuda gerçekten çok güzel önlemler alınmış. Belediyenin ekipleri gece gündüz plajı gözlem altında tutuyor ve yumurtlama bölgelerini bir bir işaretliyorlar. Daha sonra da yumurtadan çıkma zamanı geldiğinde bu güzel hayvancıklara yardım ediyorlar 🙏🏻🙏🏻 Bugün bu yardıma biz de katıldık ve bu dünyalar güzeli canlıların toprak altından çıkartılmasına şahit olduk. Ay ışığında carettaları tekrar sahile bırakacaklar ve denize sağ sağlam gitmeleri için eşlik edecekler. Gerçekten çok hoşumuza gitti bu davranışlar ve bunu sizlerle paylaşmak istedik ☺️☺️☺️ Sizce de çok tatlı değiller mi? Hikayelerimizde bir tanesinin denize ulaşmak için nasıl depar attığını görebilirsiniz ☺️☺️☺️❤️#turkey #türkiye #antalya #gezenyaka #carettacaretta
 • @gezenyaka Profile picture

  @gezenyaka

  Çıralı / Olympos

  📍 Çıralı | Antalya
  Caretta carettaları kim sevmez hele ki bir de bebekse 🥰🥰🥰🐢
  Bu sabah güne saat 5’te başladık ama muhteşem bir amaç için kalktık ☺️☺️ Çıralı Caretta Carettalar’ın yumurtlama alanlarından bitanesi ve burada bu konuda gerçekten çok güzel önlemler alınmış. Belediyenin ekipleri gece gündüz plajı gözlem altında tutuyor ve yumurtlama bölgelerini bir bir işaretliyorlar. Daha sonra da yumurtadan çıkma zamanı geldiğinde bu güzel hayvancıklara yardım ediyorlar 🙏🏻🙏🏻 Bugün bu yardıma biz de katıldık ve bu dünyalar güzeli canlıların toprak altından çıkartılmasına şahit olduk. Ay ışığında carettaları tekrar sahile bırakacaklar ve denize sağ sağlam gitmeleri için eşlik edecekler. Gerçekten çok hoşumuza gitti bu davranışlar ve bunu sizlerle paylaşmak istedik ☺️☺️☺️ Sizce de çok tatlı değiller mi? Hikayelerimizde bir tanesinin denize ulaşmak için nasıl depar attığını görebilirsiniz ☺️☺️☺️❤️ #turkey #türkiye #antalya #gezenyaka #carettacaretta

 •  139  15  27 minutes ago
 • The legendary Dahlia border (pictured in the background) is living up to its long-standing reputation as a summer star. A wide range of colours and shapes dazzle with outstanding blossoms. Over a hundred different varieties are amongst the collection.

#butchartinseason
 • @thebutchartgardens Profile picture

  @thebutchartgardens

  The legendary Dahlia border (pictured in the background) is living up to its long-standing reputation as a summer star. A wide range of colours and shapes dazzle with outstanding blossoms. Over a hundred different varieties are amongst the collection.

  #butchartinseason

 •  134  6  27 minutes ago